Павле Богоевски: Груевски како пратеник ќе биде вo затвор и ќе зема пратеничка плата


Не собравме 80 гласа, Груевски ќе продолжи да биде пратеник и да зема плата од граѓаните додека е во затвор, напиша на својот фејсбук-профил пратеникот Павле Богоевски.

На денешната собраниска седница не му е одземен мандатот на Груевски затоа што за таа предлог-одлука не гласаа 80 пратеници, немаше двотретинско мнозинство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1