Оделе на момчешка вечер: Познат музичар, младоженец и кумот загинаа во авионска несреќа!


Во авионска несреќа во Словенија во неделата вечерта на пат кон Порторож, каде требало да ја прослават момчешката вечер, загинаа несуден младоженец и неговиот кум, пренесува Макфакс.

slovenija1Покрај нив, во авионската несреќа загинал и нивниот пријател, познат словенечки рок музичар и искусен пилот, кој не успеа доволно високо да го крене авионот од типот робин DR400 при полетувањето, поради што удри во пистата со крилото, по што се запали.

Се претпоставува дека причина за несреќата е од техничка природа, но официјалната истрага се уште е во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1