Одличен изум спас за домаќинки – сам брише прозори (Видео)


news_40985Роботот само треба да го ставите на прозорот, сам се држи за него, го усисува воздухот и чисти со помош на сунгерче и посебно средство базирано на амонијак.

Може да е работи на струја но има и батерија која трае 2 часа.  По завршената работа роботот си се враќа на местото од каде почнал.

Велат идеален е за тешко достапни прозорци и ќе ги спаси домаќинките од ,, пентарење,, по столици и скали за да исчистат. Роботот перач на прозори чини 400 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1