Одрон на плажа на познато грчко летувалиште, има повредени и исчезнати


Најмалку три лица беа повредени денеска кога дојде до одрон на карпа на популарната плажа на островот Закинтос, објавија грчките власти.

Припадниците на крајбрежната служба, исто така, бараат исчезнати лица, објавија грчките медиуми.

13-09-2018 κατολίσθηση ναυάγιο !!!!!

Gepostet von Leonidas Malioufas am Donnerstag, 13. September 2018

Официјалните претставници на крајбрежната стража рекоа дека една туристка била повредена и е пренесена во локалната болница.

Локалните медиуми ги пренесоа изјавите на сведоците кои велат дека голема карпа паднала во морето и создала голем бран кој, според сведоците, потонал најмалку три помали бродови.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1