Официјално: Шефот на руското воено разузнавање починал од премор


Излезе официјалниот медицинска заклучок за смртта на 58-годишниот Игор Сергун, шеф на руското воено разузнавање од 2011 година. Според докторите станува збор за акутна срцева слабост предизвикана од напрегање, ненаспаност и притисок, соопшти lifenews.ru.igor-sergun

Топ-Шпионот на Кремљ почина во санаториум во Подмосковјето на 3 јануари 2016 година. Сочувство за смртта изрази прв претседателот на земјата Владимир Путин, проследено со министерот за одбрана Сергеј Шојгу и вицепремиерот Дмитриј Рогозин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1