МИ6 НА НОЗЕ: Белата вдовица, најбараниот терорист на светот, видена во Англија!


Тајните служби на Велика Британија се на нозе откако добија информација дека во еден англиски хотел се појавил најбараниот терорист во светот Samanta Loutvejt, позната како Белата вдовица.258456_samantha-lewthwaite_f

Саманта се наоѓа на црвената потерница на Интерпол, а се шпекулира дека е одговорена за смртта на повеќе од 400 луѓе.

Лондонски Мирор објави дека сведок ја видел Саманта во Англија и за тоа ја информирал полицијата.

Станува збор за хотел во Дарлингтон, кој е во сопственост на познатиот бизнисмен и ТВ ѕвезда Данкан Бенетјан.

Последен пат Саманта беше видена во 2011 година, кога таа побегна од Кенија.samanta

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1