Огромни мутант стаорци ги преплавиле куќите во Британија – населението во паника


Во речиси поплавените британските домови, царуваат огромни стаорци-мутанти, пишува „Дејли Мејл“.

rat004Глодарите бегаат пред поплавата во домовитеза да пронајдат засолниште, но и храна. Производувачите на отров против глодари соопштуваат дека побарувачката за отови нагло се зголемила.

Меѓутоа, големите стаорци мутанти се отпорни на стандардните отрови. Затоа е Собранието на Беркшир од државниот Оддел за здравје и сигурност побара одобрување за посилни отрови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1