Охриѓанец заштитно лице на кампањата против глад во светот


Огнен Трпески од Охрид победил на изборот за најдобар дизајн и со тоа стана заштитно лице на светската кампања против глад.

Неговиот дизајн ќе се најде на колекција од 250.000 корнфлекс производи што се очекува да се продадат за еден месец, пишува пресс24

Ќе бидат изработени и постери кои ќе бидат изложени во маркетите низ Америка, како и илјадници маици.

Главни спонзори на кампањата се Kornfleks Cheerios и синџирот на маркети Shoprite.

Огнен Трпески е родум од Охрид, но живее во Парамус, Њу Џерси, каде што дипломирал и стекнал титула графички дизајнер.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1