Округли дупки почнаа да се отвараат во Србија – Автомобил пропаднал во оваа дупка (Фото)


Во Белград Бојан Тодоровски со својот автомобил упаднал во кратер кој се отворил одненадеш на патот на омладинската улица во Бањица. Тодоровски беше полесно повреден.

472909_20140521mateja-beljan_f

472908_20140521---mateja-beljan_f

Според очевидци, автомобилот пропаднал кога одеднаш на патот се отворила дупката и го проголтала предниот дел на автомобилот. Возачот бил пренесен во амбулантата на ВМА со помали повреди.

Во помош на Бојан прва истрчала соседката Гордана, кој му дадла вода да се соземе од шокот.

– Од Носот му течеше крв и беше во шок од несреќата. Дупка се отвори само секунда пред тој да мине преку неа и немаше време да реагира – вели Гордана.

Возилото беше однесено од пајак службата

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1