Оливер Спасовски во МВР ја презеде министерската функција


Новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски утрово од својот претходник Агим Нухиу од ДУИ, ја презеде функцијата во Министерството за внатрешни работи.

Нихиу му рече на Спасовски дека во МВР има многу работа и многу работи што треба да се подобрат, а новиот министер изрази жалење што токму во времето додека Нухиу бил министер се случиле немили настани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1