Опасна игра на автопатот Скопје – Велес? намерно возат во погрешна насока


Низ социјалните мрежи се прошири вест дека повторно се случуваат убиствени „игри“ на автопатите низ државава. За ова нема потврда но сепак според коментарите и се погласните реакции на корисниците на социјалните мрежи оваа небулоза е реална опасност за сите возачи.

Според статусите одредени возачи намерно возат во погрешен правец на автопатот Скопје Велес кој е полн со свиоци и непрегледни делови.

Надлежните од Министерството за внатрешни работи негираат дека постојат вакви игри со возење во спротивна насока. Од МВР смируваат дека ваков настан до сега не бил пријавен во полиција.

Foto – Grad.skpat igri

 

pat igra2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1