Опожарен македонски камион во Бугарија


5E25C127E1EF0642B70ED9C854C697E7Македонски камион со приколка бил опожарен синоќа во Бугарија, при што изгореле 16 бали хартија. Камионот се движел во насока кон градот Самоков, а инцидентот се случил на т.н.Самоков пат.

Две противпожарни екипи учествувале во гаснењето на пожарот, а на местото на настанот  во моментот се работи на откривање на причините за опожарувањето и утврдувањето на штетите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1