Опозицијата почнува со блокирање на улици


branko-crvenkovski1Почнуваме од вечерва со полчасовно блокирање на клучните сообраќајници во сите градови ширум Македонија.

Во Скопје блокадата ќе се случи од 18:00 до 18:30 часот пред Рекорд. Овие активности ќе траат до Петок навечер, изјавил Бранко Црвенковски денеска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1