Опра заработи 12 милиони со една порака на Твитер (ВИДЕО)


Опра Винфри со само една објава на Твитер заработи неверојатни 12 милиони долари.

Имено, Опра е заштитно лице и косопственик на Weight Watchersa, позната програма за слабеење.opra500

Благодарение на нејзината порака на Твитер, акциите на компанијата пораснале и од нив таа вднаш заработила над 12 милиони долари.

-Јади леб. Изгуби тежина. Штоооо?, гласи пораката од видеото кое трае 30-тина секунди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1