Ослободителни пресуди за петмина обвинети во „Шпион“


Ослободителна пресуда добија петмината обвинети во случајот „Шпион“ за кој се води повторена постапка, по делумното укинување на пресудата од страна на Апелација.

На обвинителна клупа беа Миќо Насковски, Марјан Маџовски, Горан Стојков, Ѓорги Хаџимицев и Цветан Дамјановски.

Кривичниот суд им изрече ослободитена пресуда на петмина обвинети во случајот „Шпион“ за кој се води повторена постапка, откако Апелација делумно ја укина пресудата.

Дел од нив одговараа за измама, беа обвинето за злосторничко здружување и незаконско поседување на оружје.

Судијата Владимир Туфегџиќ ја објаснуваше пресудата повеќе од 15 минути, а потоа следуваше аплауз по објавувањето на ослободителната пресуда.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1