Останаа неразделни до крај: Двајца другари заедно заминаа во смрт во Србија


Во сообраќајна несреќа кој се случи завчера загинаа двајца неразделни другари во Србија.

Михаило Анѓелиќ и Дејан Рудинац ги загубија животите кога на пат, се закачиле во камион со кој управувал Љубо Недељковиќ.drugarisl

Според српските медиуми младите момчиња се сакале да престигнат автомобил, но во кобниот момент од другата страна на патот се вклучил камион кој превезувал малинки.

За жал, момчињата не успеале да ја избегнат несреќата, па Дејан починал на лице место, а Михаило на пат до болница.

Двајцата пријатели нажалост, како што тврдат блиските за српските медиуми, биле неразделни, па заедно отидоа и во смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1