Oсвета за ќерката: Младиќ наредил убиецот да биде ликвидиран во Москва


Генералот Ратко Младиќ никогаш не ја преболел смртта на неговата ќерка Ана која била убиена во средината на деведесеттите во Белград.

Ана била студент на Медицинскиот факултет во Белград и сонувала да биде лекар.
Младиќ забележал дека неговата ќерка се однесува чудно откако се вратила од апсловентската екскурзија во Москва и дознал дека таму имала афера со некој Србин.

Откако таа била убиена, иако официјалните податоци биле дека се самоубила, Ратко испратил свои луѓе во Москва и виновникот бил ликвидиран како освета за неговата ќерка која тогаш имала само 24 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1