Отишла на ласерско отстранување на тетоважа но еве што и направиле!


Венди од Хонг Конг се’ уште не може да си дојде на себе од тоа што го доживеала во клиниката во Монг Кок, каде што отишла за да и ја отстранат тетоважата со ласер.
Како “спомен” по серијата процедури за кои платила 600 долари и’ останала ужасна лузна, а постои можност и делумно да и биде оштетено дејството на левата рака.Screenshot_4
Уште по првиот третман нешто не било во ред, но медицинската сестра и кажала дека се е како што треба. Болката станувала се посилна па таа конечно побарала помош во друга болница каде што ја задржале два дена, а лекарот и’ соопштил дека можеби ќе биде потребно пресадување на кожа.
Претставникот на клиниката Виндленд изјавил пред новинарите дека откако ги погледнал фотографиите, на Венди и договориле дерматолог и и’ ветиле дека целата сума ќе и’ биде вратена. Но Венди побарала надомест од 10.000 долари по што клиниката започнала да се сомнева во автентичноста на фотографиите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1