Го фатиле како краде за да го прехрани своето семејство, но наместо да го пријават…


Управата од супермаркетот во индискиот град Букит Мертајам направи преседан, кога неговите вработени во кражба уловиле 31-годишен невработен маж.prosjak siromas

Мажот очајно се обидел да украде од производите на маркетот за да ги нахрани своите две гладни деца од 5 и 7 години, а сопругата му завршила во болница, откако имала спонтан абортус. Пари за храната немал, бидејќи не бил вработен, Но вработените наместо да го пријават во полиција му понудиле работа.

Кога ја дознале позадината на неговиот живот, сопственикот на маркетот се откажал од прогонство на гладниот човек, па одлучил да му понуди работа за повеќе да не мора да краде и да го прехрани своето семејство.

– „Не одобруваме кражба, но овој случај беше навистина посебен. Ја проверивме неговата состојба и се што раскажа тој беше вистина. Разбираме дека бил приморан на овој чин“, изјавил соговорник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1