И направил бебе на љубовницата па избегал: По 9 месеци, ваква карма не можел ниту да сонува!


Новото време и интернет технологијата им овозможи на љубовниците полесно да договараат состаноци, но го направи потешко криењето на докази. Иако аферите се побрзо и полесно се откриваат, некои неверни партнери сепак успеваат да одржат паралелна врска со години, и да не бидат фатени.trudna dilema

Така и еден оженет маж, татко да две деца, неколку години имал љубовница – Италијанка. Кога помислил дека неговата жена ќе го дознае тоа, конечно одлучил да ја прекине вонбрачната врска и да се посвети на семејството.

Сепак, не било тоа така лесно – тој ден отишол кај љубовницата и и кажал дека сака да ја прекинат врската, а таа му кажала дека е бремена. Тој сепак нашол компромисно решение, а љубовницата прифатила – не сакал да абортира, зела пари за билет за во Италија и сумата коај љубовникот успеал да ја собере за идното дете.

Но, сакал да знае кога ќе стане татко по трет пат.

Со цел да не ризикува дека неговата сопруга може да се посомнева во нешто, се договориле да му пратичеститка и некаде со ситни букви да напише „шпагети“. Тоа требал ода биде тајна лозинка. Жената прифатила и заминала.

После 9 месеци, прељубникот добил пошта – договорена честитка и буквално паднал на земја!

Поточно на убавата картичка пишувало: Шпагети, шпагети, шпагети, шпагети, шпагети. Три порции со ќофтиња и две без. Испратете уште сос.

Жената всушност родила петорка – три момчиња и две девојчиња, и секако и биле потребни повеќе пари за петте деца. Човекот од немоќ и шок, бидејќи немал пари, буквално колабирал.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1