Ова детенце полни 12 години на 12.12.2012 во12:12 (Фото)


Киам Мориа ќе го запамети својот 12 роденден до крајот на својот живот. Мориа се родил во Њујорк на 12 декември 2000 година во точно 12:12 часот.


„Кога ќе наполнам 12 годин, ништо нема да се случи, ќе имам само 12 години“, изјавил Мориа.
Датата на неговото раѓање била толку чудна што дури и неговите другари биле скептични кога им зборел за тоа.
„Повеќето од нив не ми веруваа“, вели Мориа.
Според некои извори, Мориа бил роден седум-осум недели порано од планираното.
„Наеднаш и пукна водењакот. Докторите не знаеја да одговорат зошто го породи порано од планираното“, изјавил неговиот татко.
Наместо роденденска торта, Киам побара од Криспу Крем крофни во форма на 12.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1