Ова е кичевски кандидат за советник кој почина утрово откако пукаа во него пред неколку дена


Утрово во 4 часот на КАРИЛ во Скопје почина Алит Абази од Кичево, кој беше кандидат за советник на локалните избори во родниот град. Тој беше ранет на 26 септември.

Полицијата извести дека тој инцидент не бил поврзан со изборниот процес, туку била приватна расправија на која и претходела и судски процес. Во тешкиот инцидент беа повредени три лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1