ОВА Е ЉУБОВ: Ја видел само еднаш и ја чекал 14 години


Антонио Крепуља од босанскиот град Какањ, цели 14 години ја чекал љубовта на својот живот Младенка Андриќ.

Имено, Антонио првпат ја видел Младенка пред 14 години кога таа дошла од Швајцарија во посета на роднините. Тој се вљубил во неа на прв поглед и од тогаш ја чекал секоја година да дојде, но таа не доаѓала.500000051

– Цело време беше вљубен и многу страдше, раскажуваат пријателите на Антонио.

Сепак, по 14 години Младенка повторно се појавила во Какањ и овој пат Антонио не чекал многу, туку веднаш и понудил брак.

Приказната завршиле со среќен крај и Антонио и Младенка неодамна се венчале.

– Во денешно време кога повеќе се води сметка за гламурот кога е во прашање денот на свадбата, овде имавме друга ситуација на вистински и искрени вредности, опиша еден од сватовите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1