Ова е малата Хурем – прва фотографија на бебето на Мерјем


Глумицата Селма Ерчег позната по улогата на султанката Хатиџе во турската серија „Сулејман Величествениот“ ја посетила својата пријателка од истоимената серија, Мерјем Узерли (султанката Хурем), која се породи пред неколку дена и на свет го донесе девојчето Лара.

Така радоста околу раѓањето на своето прво дете, глумицата ја споделила и надвор од приватноста на својот дом.

Селма ја искористила можноста и се фотографирала со штотуку родената Лара, а фотографијата набрзо завршила на социјалната мрежа.

Lara-Uzerli-670x666

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1