Синот на Фрчкоски избран за претседател на младите на СДСМ


Синот на Љубомир Фрчкоски, Јон Фрчкоски е избран за нов претседател на СДММ Центар.

jonFrckovski-640x320Поставувањето на Јон Фрчковски за претседател на СДММ на Центар предизвика лавина незадоволство пред се кај симпатизери и членови на СДСМ, кои во овој чекор видоа продолжување на непотизмот и отпор кон зачленување и внесување на млади и прогресивни сили во партијата, пишува Курир. Според коментарите на социјалните мрежи, пренесувањето и наследувањето на функциите од татко на дете во СДСМ не престануваат.

Љубомир Фрчковски беше претседателски кандидат на СДСМ на последните претседателски избори, како и министер во повеќе ресори во владите на СДСМ.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1