Ова е најлускузниот хотел на Охридското Езеро – погледнете како изгледа (Фото)


До пред некое време целосно руинираниот хотел Изгрев во Струга деновиве го покажа својот вистински сјај. Турската компанинија Фибула го реновираше хотелот и во неговиот двор изгради голем аквапарк.

20140810_115847-picsayЗа сега се реновирани речиси 30 % од двестете соби на Изгрев, а целосно очекуваат да биде готов до 15 септември, за кога и најавуваат големо отворање.

До саботата аквапаркот бил отворен за сите посетители, но поради балкаснкиот менталитет турците одлучиле дека за сега истиот ќе можат да го користат единствено гостите на хотелот 

Погледот од огромниот базен веднаш до аквапаркот го одзема здивот, а вие имате чуство дека сте на најубавото место на земјата.
Ноќевање со доручек во овој можеби најлуксузен хотел во Македонија. барем оваа година ќе чини 41 евро по лице

Фото – ЗаСе.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1