Ова е најубавата река во светот (Фото)


Оваа река се вика Kanjo Kristales и се наоѓа во Колумбија. во еден период од годината реката е обоена во црвена, жолта, лила, зелена, црна…

Црвената е поради тревата Macarenia clavigera. Поради неверојатниот спектар на бои реката ја нарекуваат „течно виножито“, „река која тече во рајот“ а го има и приматот на најубава река во светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1