Ова ќе ве запрепасти: Експериментот на Др Емото (Видео)


Др.Масуро Емото, јапонски истражувач и алтернативен лекар даде добар доказ колку се околу нас зависи од односот кои го имаме кон нештата.

oriz eksperimentПозитивното размислување, благодарноста, љубовта – доколку ја имаме работите околу нас се благодарни и даваат, доколку не – погледнете што се случува.

Овој научник стана познат по своите експерименти со молекулите на водата во 2004 во филмот ’What The Bleep Do We Know?’.

И докажа дека дури и водата го менува својот состав во зависност од околината, енергијата околу неа – дали е мир, војна, дали има љубов или кавги.

Погледнете го неговиот најнов експреимент со ориз

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1