Погледнете го првото и единствено интервју со сестрата на Хитлер


Паула Волф е името на жената која всушност била сестра на најголемиот тиранин на 20. век, Адолф Хитлер. Во 1959. година го дала своето прво и единствено телевизиско интервју, во кое зборувала за детството со постариот брат.

hitler sestraАдолф Хитлер имал сестра по име Паула, а британскиот режисер Петер Морли го направил првото и единствено интервју со неа. Паула живеела сама и од социјална помош во Берштесгаден во Австрија, а многу малку од жителите го знаеле нејзиниот вистински идентитет.

Во интервјуто за Морли открила дека нејзиниот постар брат Адолф, од секогаш покажувал супериорност како лидер.

“Кога како деца си игравме Индијанци, мојот брат секогаш беше лидер. Сите го правеа тоа што ќе им наредеше. Сигурно го имал тој инстинкт кога неговите желби биле посилни од тие на другите луѓе”, изјавила Паула.

Што уште кажала на интервјуто, може да погледнете на приложеното видео.

Tocka.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1