Ова е полицаецот убиен од албанските терористи на границата меѓу Србија и Косово (ФОТО)


Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ соопшти дека припадникот на српската Жандермерија Стеван Синѓелиќ починал како последица на раната со која се здобил за време на нападот врз српската полиција на северот на Косово, пренесува српски Блиц.

Стеван беше ранет во главата. А за време на нападот беше убиен и еден Албанец, чие тело се уште се наоѓа на местото на настанот.

Министерот Стефановиќ изрази сочуство до семејството на загинатиот, наласувајќи дека извршителите на овој терористички акт ќе бидат најостро казнети.

1zandar500 zandar500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1