Видео: Првиот свадбен танц на Слаткар и Сања – песната која раперот ја напиша за саканата


Со песната “Кажи да”, која Марко Маринковиќ – Слаткар ја напиша специјално за Сања Николиќ, почна свадбата на раперот и на ексмис на Македонија. Сања и Слаткар заиграа на стиховите: “Би одбил само будала, се шалам. Само кажи да”.

“Со таа песна Марко ме побара за жена лани. Ја напиша специјално за таа пригода, а сега, пред свадбата, ја сними”, раскажа Сања.

Свадба за паметење – луда забава – Сања и Слаткар се венчаа (Фото)

Погледнете како младите го изиграа својот прв брачен танц

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1