Свадба за паметење – луда забава – Сања и Слаткар се венчаа (Фото)


Весели младоженци, насмеани гости, одлична музика и нема зошто забавата да не успее. Ако уште меѓу сватовите и врие од музичари, тогаш нема сомнеж дека Сања и Слаткар ја имаа свадбата за паметење и прераскажување.

„Лесно е да ставиш прстен на рака, тешко е да го зачуваш“, рече поранешната убавица Сања Николиќ на синоќешната свадбена церемонија, одржана во еден скопски ресторан.1452201_10152724458503185_4082791166654458026_n

Меѓу гостите куп познати фаци од Панчо – ДНК со сопругата, преку Јован Јованов, Ферус, Тајзи, Влатко Лозаноски, Дадар, Роберт Билбилов, Ненад Георгиевски, Бубе, до Весна Бејби Петрушевска, која дури и се фати за микрофонот…

Видео: Првиот свадбен танц на Слаткар и Сања – песната која раперот ја напиша за саканата

ФОТО: MkNews

9gjy3c

6F23094D1B3A534F831701C1F999458C 10610833_10152770053684683_3597403352218995219_n10560298_10152267960841636_2333612024401299600_o
10418431_10203989113103911_2948224034119124463_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1