Ова е серискиот убиец од Сибир: Силувал и масакрирал над 20 жени


Истражителите кои работат на случајот на рускиот сериски убиец Михаил Попков открија низа ужасни гробници полни со остатоци од жени. Сибирскиот ѕвер Михаил Попков, познат и под прекарот „Врколак“ во затвор отслужува доживотна рабобија поради силување и убиство на 22 жени.mihail-popkov-620x350-50554

Истражителите до овие сознанија дојдоа благодарение на самиот Попков кој ги призна убиствата кои истражителите претходно не ги поврзуваа со него. Полицијата стравува дека таа бројка би можела да биде и поголема, и дека Попков би можел да го надмине и својот идол, Андреј Чикатило, познат како „Месарот од Ростов“ кој убил 53 лица.

Кога Попков (51) го уапсија во 2012. година озлогласениот сериоски убиец рече дека сакал да ги исчисти улиците на Ангарск од проститутки, а поранешниот полицаец своите жртви по силувањето ги масакрирал со секира, штрафцигер и ножеви. Со оглед на тоа дека работел како полицаец, на жртвите им нудел превоз во текот на ноќта, а тие му верувале, по што ги носел со колата до блиската шума каде брутално ги убивал.mikhail-popkov-najsurov-zlostornik-02-520x529

Полицијата верува дека Попков почнал со убивање кога во кантата за ѓубре покрај својот дом нашол два искористени кондоми. Веднаш се посомневал дека жената го мами, шт му било поттик за ѕверските убиства. Подоцна се утврдило дека сопругата немала никаква афера.

Извори блиски до полицијата тврдат дека Попков сега „пее како птичка“ и признава и други убиства кои претходно не биле поврзани со него. Од полицијата засега не ја откриваат новата бројка на жртвите на „Врколакот“, зошто долгата и макотрпна истрага се уште трае.

Со оглед на тоа дека работел како полицаец, жртвите на кои им нудел превоз во текот на вечерта му верувале, а тој откако влегувале во неговиот автомобил, ги носел во шумата каде ги убивал.mikhail-popkov-najsurov-zlostornik-03-520x383

Полицијата верува дека Попков почнал со убивање кога во кантите за ѓубре покрај својот дом пронашол два кондома. Веднаш се посомневал дека неговата сопруга го изневерува, што било поттик за ѕверските убиства. Подоцна се воспоставило дека неговата сопруга нема никаква афера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1