Ова е српскиот монструм кој брутално уби 18 год девојка (Видео)


48-часовен притвор му е одреден на 66-годишниот Чедомир Ѓуриќ од селото Салаш, кој е осомничен дека ја убил 18-годишната Драгана Цириќ , која изчезна пред три дена. cedomir Српските медиуми пренеле дека додека Ѓуриќ ја превезувал Драгана, избила расправија во автомобилот, поради што во момент на нервоза, Чедомир ја задавил.

Во рамките на сослушувањето тој изјавил дека бил и љубоморен што Драгана се гледала со други момчиња, поради што сакала и да го остави. Српските медиуми неодамна направија прилог за овој човек, на тема „Процветаа јорговани“.

Ова е убиеното девојче: Старецот ја убил средношколка – бил болно заљубен во неа

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1