Ова е судијата на кого му беше отсечена главата – главите се уште не се пронајдени (ФОТО)


vladimir-trofimov

Украинската полиција интезивно трага по убиецот кои на судијата Владимит Трофимов како и на неговата сопруга, синот и девојката на синот, им ги отсече главите. Убиството се случило во домот на судијата во Харков, Украина.

Главите на жртвите се уште не биле пронајдени, а во Харков отпатувале и украинскиот министер за надворешни работи и јавниот обвинител, пренесува BBC.

Полицијата изјави дека убиството може да е поврзано со работата на судијата или со неговиот брат кој е колекционер на антиквитети.

Трофимов (58) бил познат по колеклцијата на ретки пари, медал од 2 светска војна и кинески антиквитети. Полицијата при претресот на домот увидела дека некои од антиквитетите недостасуваат.

Âçðûâ â Ñâÿòî-Ïîêðîâñêîì õðàìå â ÇàïîðîæüåПокрај судијата убиени се и неговата сопруга Ирина (59), нивниот син Сергеј и неговата девојка Марина Зујева (29).

Во Украина речиси на идентичен начин во 2000. беше убиен новинарот Георги Гонганзе. Му беше отсечена главата која беше пронајдена во шума во близина на Киев. Новинарот бил познат по остри критики кон владата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1