Ова е убиената медицинска сестра – мајка на 8 год девојче и бремена, не била разведена од сопругот (Фото)


Сопруга, мајка на 8 годишно девојче и бремена – медицинската сестра од детската клиника 32 годишната Диана Здравковска спасуваше и им помагаше на илјадници дечиња да водат битка за живот – но не успеа да избега од рацете на 22 годишниот Никола кој ја задави на покривот на детската клиника. 1454668_602151006488161_1585211179_n

Била весела и постојано насмеана сестра која несебично им помагала на дечињата кој биле тешко болни, бидејќи работела на интезивна нега во клиниката. Оние кој ја познавале за неа имаат само пофални зборови – ведра, пожртвувана, секогаш насмеана, пријатна – се зборовите со кои ја опишуваат.

10641120_381513765306885_1796641118610115611_n

И за младиот Никола оние кој го знаат велат дека бил мирно момче. Никогаш не правел проблеми и сите се изненадени што посегнал по животот на соседката од соседната куќа во населбата Петровец.

Што се случило. Што го извадило младото момче од такт за да посегне по животот на Даниела ќе покаже истрагата. Според неофицијални информации Никола во полиција изјавил дека неколку месеци се гледале и имале однос, вели не се сеќава на моментот кога ја задавил. 10462543_699086790127915_8263122090004511603_n

Родителите на Диана живеат подолу во селото, а Диана живеела со сопругот, велат соседите. Не знам зошто велат дека се разведени. Ако биле разведени, немаше да ја испраќаат од куќата на нејзиниот сопруг – коментираат.

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1