Ова песна ќе победи на Евровизија (Видео)


ermenija evrovizijaСпоред обложувалниците оваа година на евровизија ќе победи Ерменија.

Песната “Not alone” добила најмногу гласови на интернет страницата на која секоја година љубителите на евровизија ги рангираат песните. Нашата Тијана според овие гласови би била на 28 то место.

Еве ја песната на Aram MP3 кој ја преставува Ерменија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1