Ова се најлудите елки во светот годинава


Овие елки успешно го привлекоа вниманието на јавноста. Причина за ова е нивната необичност. Еве кои беа највпечатливите елки поставени ширум светот оваа година.

Најголемата елка која плови, Рио де Женеиро

1325607715497f2b3d5175878596196_v4 big (1)

Најголемата дигитална елка на светот, Токио – Тошиба елка

8580848105497f2b6dd199760757726_v4 big

Облак елка, Литванија

16280859585497f2b91531c862101591_v4-big

 

Најгрдата елка, Рединг, САД

11614084845497f2baa3613450405559_v4 big

Џиновска елка на Црвениот плоштад, Москва

14143836375497f2bc77fb7118614423_v4 big

 

Елка со 10.000 Сваровски кристали, Милано

13455719705497f2bdea4b2307510067_v4 big

Опкружена со лажен снег, Дубаи

486405095497f2bfa37ad716599019_v4 big

Елка од пивски буриња, Рочестер, Њујорк

20069876525497f2c13e1e6877781026_v4 big

Прекрасно украсен плоштад, Брисел

10773014175497f2c4768c2150888547_v4 big

Превртена елка, Париз

5055936745497f2c5f1a8a529297546_v4 big

Елка пред џамија, Бејрут

378174045497f2c911c00319767731_v4 big

365.com.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1