Ова се некои од најлошите женски навики во текот на сексот


Освен што многу жени почесто делат критики од комплименти, некои во кревет се однесуваат така лошо што на мажот брзо му поминува желбата за секс.

Гризнување на погрешни места

Уво – може, брадавици – понекогаш, пенис и тестиси – никогаш!

Воздишки како во порно филм

Доста е од гласните воздишки при глумење оргазам. А, вие со вашето навивање како да сте на натпревар: Тоа! Тоааа!! Значи не, тоа не е добредојдено.

Невнимание во позата тој доле, таа горе

Мажите сакаат кога жената ќе покаже иницијатива и кога знае што сака. Сакаат и кога таа е горе, но ги нервира невниманието при енергичното помрднување горе-доле.

Без ритам

Една од најлошите работи е недостатокот на ритам, односно синхронизацијата во движењето, особено во оние пози во кои е неопходна.

Разговор кој нема никаква поврзаност со сексот

Разговорот во текот на сексот е добредојден, но знаете на што мислиме. Немојте да го распрашувате што ќе ручате утре или слично.

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1