Татко, син и ќерка заедно ограбувале банки (Фото)


Полицијата во САД го уапси 50 годишниот Ronald Scott Catt заедно со неговите две деца, 20 годишниот Hayden и 18годишната Abby. Семејството е обвинето за грабеж на неколку банки.

Според полицијата успеале да ограбат дури седум банки во две американски држави. Орегон од каде потекнуваат и Кати во Тексас каде се доселиле.

Тој бил самохран татко. Жената му починала и тој самиот се грижел за двете деца. А пари за да ги издржува обезбедувал со кражби.

Тројцата се во затвор. Кауцијата за таткото и синот е 140.000 долари, а за Аби 100.000 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1