Ова се терористите кои ќе одговараат за кризата во Македонија (Фото)


– Ќе продолжиме да напаѓаме без милост за полицијата и војската. Ќе се бориме до крај за обединување териториите со албанско население. Денеска сме јаки, утре ќе бидеме уште појаки – препорачуваат албанските радикални фанатици.

Српски „Телеграф“ ги објави фотографиите на борците на УЧК од нивната фејсбук страница со наслов: Ова се терористите кои ќе одговараат за војната во Македонија.

Trimat-Kumanovar-foto-fb-17-520x370 Trimat-Kumanovar-foto-fb-14-520x694 Trimat-Kumanovar-foto-fb-13-520x390 Trimat-Kumanovar-foto-fb-11-520x715 Trimat-Kumanovar-foto-fb-8-520x390 Trimat-Kumanovar-foto-fb-7-520x694 Trimat-Kumanovar-foto-fb-5-520x390 Trimat-Kumanovar-foto-fb-4-520x694 Trimat-Kumanovar-foto-fb-9-520x390

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1