Ова се загинатите во трагедијата – Возачот на БМВ-то во психичка криза (ФОТО)


Деветнаесетгодишниот Душан Јовановиќ кој управуваше со БМВ-то кое летна во водите на Дунав, при што животот го загубија неговите

Тој непрекинато плачел и велел дека не сака да живее.

zaginatite500

– Ги убив своите пријатели, како ќе живеам, подобро да умрев заедно со нив, постојано низ солзи извикувал Душан.

Од притворот за српски Курир откриле дека откако е притворен, Душан е во тешка психичка криза.

– Не спие, одбива храна, запаѓа во хистерија и не престанува да плаче. Кога ќе се смири само гледа во една точка и потоа пак почнува да вреска. Свесен е дека тој е одговорен за смрта на неговите пријатели и не може да се помири со тоа, изјавил изворот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1