НОВИ ДЕТАЛИ: Каква е состојбата на избоденото момче во Аеродром?


Се стабилизира состојабата на момчето кое беше рането со нож во жесток напад во петокот навечер, дознава Курир.

Како што бевме информирани од дежурниот тим на КАРИЛ, момчето во моментов е свесно и контактибилно, но повредите се сериозни.

urgenten brza pomos klinika

Курир дознава дека момчето има сериозни рани и постои голема закана состојбата да се комплицира.

Се уште е во одделот за интензивна нега, а докторите будно ја следат состојбата која е сериозна, дознава Курир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1