Оваа жена има најдолга брада на светот (Видео/Фото)


vivien500Вивијан Вилер страда од нарушување наречено хипертрикозис, а поради тоа била принудена да ја бричи својата брада од младите денови, поточно од својата седма година.
Сепак во 1993 година таа одлучила да ја пушта својата брада слободно, а тоа ја смести во Гинисовата книга на рекорди.
Вивијан Вилер е жената со најдолга брада! Иако на прв поглед помислувате дека е фотомонтажа, но тоа не е така во овој случај, нејзината брада е долга 29 сантиметри!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1