Овој човек ја направил најпознатата позадина на светот – еве како пејсажот изгледа денес (Видео)


„Bliss“ е името на фамозната компјутерска позадина на Windows XP, на која се наоѓа прекрасен пејзаж снимен во Калифорнија, САД.

Windows-XP-pozadinaФотографијата е направена на 24 јуни 1996-та година, од страна на Чарлс О’Реар, поранешен фотограф на National Geographic.

Според неговите зборови, таа не била воопшто доработувана на било каков начин.

Денес истото ова место го има променето својот изглед во целост.

Имено, тоа е претворено во огромна нива со лозје, која ниту малку не потсетува на автентичниот пејсаж од пред 20 години.

windows-desktop-backround-now

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1