Овој човек направи мотор на вода: А Нафтените компании го пикнаа во лудница (Видео)


Пол Пентон направи мотор кој работи на вода, поточно користи 80%  вода. Неговиот изум функционира совршено, па многу нафтени компании на Пол му нуделе огромни суми на пари за да комерцијализираат.

Меѓутоа, Пол сето тоа го одбил, бидејќи неговата идеја била само на тој начин да и помогне и заштити животната средина.

izumitel motor voda ludnica

Тој неколку пати заврши на суд каде се расправало дали е тој нормален, само поради тоа што не сакал да ја прифати големата сума на пари кои му нуделе многу светски компании.

По некое време Пол заврши во лудница каде го терале да потпише договор за патентирање. Пентон знаел дека никогаш нема да успее да ја комерцијализира својата идеја, па решил да направи видео снимка во која ќе им покаже на сите како да се направи мотор кој работи на вода.motor-na-vodu-foto-geetinternationalcom-1434482001-681361

Со овој потег Пол заврши во затвор.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1