Овој пат јас бев лоша – мајка ја запали куќата на човекот кој ја силуваше и уби нејзината 7 год ќерка


Дајана Томсон се смеела додека горела куќата во која била убиена нејзината ќерка. Поминале повеќе од пет години откако нејзината ќерка 7-годишната Самер била убиена, но мајката рекла дека чуството кога ја видела куќата на убиецот како гори не може да се опише.

Малата Самер на кобниот 19 октомври 2009 година заедно со пријателите се враќала дома од училиште  во близина ан Флорида. Побрзала пре нив а го погали кучето кое стоело пред вратата на куќата каде престојувал Џаред Харел со својата мајка.fkerwofoprwpkogetoh

Харел ја намамил Самер во куќата каде ја силувал и ја убил. Полицијата подоцна го пронашла телотот во депонија во Џорџија. Монструмот Харел кој има 29 години е осуден на доживетен затвор. Куќата ја  затвориле и банката ја донирала на химанитарното друштво кое било формирано откако се случила трагедијата.

Несреќната мајка потоа ја донирала куќата во противпожарното друштво за да ја користат за вежби. Пожарникарите ја користеле куќата два дена, вториот ден ја повикале Дајана и рекле да ја запали куќата

– Пожарникарите ми дозволија да ја запалам нивната куќа, овој пат јас бев лошиот волк кој тропа на вратата, рекал мајката

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1