Експлозија пред Основен суд во Скопје?


Детонација се случила пред Основен суд Скопје 2 вечерва, без посериозни последици. Се врши увид кој треба да покаже што експлодирало пред судот јавува Плусинфо.sud mk 1

Случајот го пријавил вработен во судот.

Од МВР велат дека полициски екипи веднаш излегле на терен. Утврдено е дека нема повредени и нема оштетни автомобили. Единствено оштетена е една жардинера.

Голем број полициски службеници во моментов се наоѓаат пред скопскиот Кривичен Суд.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1