Падна дел од Владата на Груевски (Видео)


Pewmirot-vs-Kralev-e1358095921515

Денеска падна дел од Владата на Никола Груевски. Поточно станува збор за еден министер од Владата – Падна ама буквално.

При денешното отворање на спортската сала во средното училиште „Зеф Љуш Марку“, партија пинг-понг одиграа премиерот Никола Груевски и министерот за образование Панче Кралев.

Министерот Кралев во обид да врати еден од ударите на премиерот, се лизна и падна. На крајот победи Груевски – му попушти ли Кралев?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1