Порнич што самите ќе го контролирате – наскоро (Видео)


Натпревар за дизајнирање на видео каталог на порно сајт кој што ќе може да се прегледува и контролира преку чувства, организира компанијата „Game Link“.

xl_Kinect_PornHack_610Сајтот во иднина ќе може да се контролира само со поглед на корисникот и секое движење со раката и прстот ќе овозможи на корисникот директна 3Д интеракција со екранот.
„Никој повеќе не сака да ги користи тастатурата и глувчето. Зошто да не направиме нешто со само едно помрднување или стегање на раката“, изјавил Џеф Дилан, потпретседателот на „Game Link“.
„Порното се развива по патот на Малцински извештај…или холограм нешто како Тупак на Коачела“, вели Дилан.
До тогаш на Дилан му требаат предлози. Досега има неколку добри идеи, а победникот од натпреварот кој започнува на 15 јануари ќе го добие договорот.

Ова не е нова идеја. Веќе има креирано виртуелна сексуална игра во која со движење на раката се води играта. Сега е обидот тоа да се направи и со порничите во ,,живо,, на интернет сајтовите.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1